Motorki

Opis forum


#1 2010-12-27 18:14:27

maciek143

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-27
Posty: 10
Punktów :   

Rozpoławianie karterów

Witam
Chciałem wam opisać jak rozpołowić katrery w skuterze :D

Więc należy zacząć od wyciągnięcia silnika z ramy naszego skutera.
Zaczynamy od odkręcenia siedzenia i plastików pod siedzeniem po odkręceniu plastików czas na odłączanie kilku kabli są to kable od: Iskrownika i rozrusznika następnie odchaczamy fajke zatykamy wężyk paliwa tak aby się ono nam nie lało odkręcamy gaźnik i wyciągamy go z krućca ssącego. Następną czynnością jest odkręcenie śruby mocującej amortyzator i silnik ( do tego przyda się nam 2 osoba która potrzyma nam ramę .

Jak już silnik jest wyciągnięty z ramy kładziemy go w czystym miejscu gdzie nic nie może się zgubić (wpaść)

Ja rozpoławianie silnika zaczołem od odkręcenia cylindra więc należy wykręcić 4 śrubki które znajdują się na głowicy, następnie odkręcamy 4 które mocują wydech 2 przy cilindze a 2 przy karterze , jeszcze należy odkręcić koło i podnużkę centralną.

Kolejną rzeczą która trzeba odkręcić jest magneto i dozownik oleju . Więc odkręcamy ten plastik od wiatraka który jest przymocowany na 3 srubkach po odkręceniu tego plastiku widzimy wentylator który jest przymontowany też na 3 srubkach które odkręcamy i mamy samo magneto. Magneto jest przykręcone na śrubie (klucz 17) po odkręceniu śrubki należy ściągnąc magneto i tu był mój pierwszy problem nie mogłem go ściągnąć próbowałem kilku sposobów ale to też nie był wielki problem . Aby ściągnąć magneto należy lekko nakręcić nakrętkę która jest przykręcone magneto kilka razy póknąć młotkiem i powinno zejść. Gdy magneto już zejdzie widzimy iskrownik jest on przymocowany na 2 śrubkach które odkręcamy po odkręceniu iskrownika widzimy żółte kółko przed tym kółkiem jest sager który wyciągamy i w tedy możemy swobodnie wyciągnąć to żółte kółko (dokładniej jest ono od dozownika oleju).Po wyciągnięciu kółka jest kolejny sager który wyciągamy następnie jest taka blaszka (nie wiem jak to się nazywa) jest przymocowane na jednej śrubce odkręcamy ją i już wszystko jest rozebrane od strony magneta (Można również wykręcić dozownik ja tego nie robiłem bo nie było potrzeby ) 8)
Teraz fota po rozebraniu

Teraz przechodzimy na drugą stronę na której jest dekiel
Zaczynamy od odkręcania dekla jest on na 11 śrubkach . Gdy odkręcimy dekiel widzimy wariator i sprzęgło ( sprzęgła nie trzeba odkręcać ) . Zajmujemy się wariatorem i tu zaczyna się drugi problem bo trzeba odkręcić go kluczem płneumatycznym (ja nie miałem problemu bo sąsiad ma taki klucz) .Gdy już uporamy się z odkręceniem wariatora zaczynamy jego rozbiurke . Za odkręconą nakrętką jest taka podkładka gwiazdka wyciągamy ją później jest tależ następnie wyciągamy pasek później tuleje i to w czym siedza rolkki(nie wiem jak się nazywa) wyciagamy nastepnie widzimy sprzegło rozrusznika i taką mała zbatke i duża zebatkę odkrencamy tą małą są 2 śruby i wyciągamy tą dużą z całym sprzegłem rozrusznika i z tej strony to też już koniec (PAMIĘTAJ CIĘ O ZA PAMIĘTANIU CO JAK BYŁO BO JA NIE OPISUJE W 100% DOKŁADNIE)


I dochodzimy do końca teraz należy odkręcić śruby mocujące kartery które są od strony magneta ( pamiętaj cię też o rurce do której wkłada się śrubę mocującą silnik ta rurka jest na 2 sagerach :D ) jeśli jest już wszystko odkręcone pobijamy młotkiem (NAJLEPIEJ GUMOWYM ) po bokach ale delikatnie nic na siłę !!!!!


Po dokonaniu wszystkich tych czynności myślę, że rozpołowicie silnik swojego skutera

UWAGA !! nie ponoszę konsekwencji za uszkodzenia które mogą wyniknąć przy pracy !!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.manganaruto.pun.pl www.emocje-uczucia.pun.pl www.aplikancinotarialni.pun.pl www.birthofshinobi.pun.pl www.hbleague.pun.pl